Vytisknout tuto stránku

Baby club Korálek

vloženo: 07.03.2014 |

Baby klub Korálek úspěšně pokračuje ve své činnosti ve Zlonicích již pátým rokem. Ředitelství základní školy poskytlo prostory pro činnost klubu, Středisko volného času „Ostrov“ Slaný pedagogické vedení klubu a díky finanční podpoře městyse Zlonice je dětská herna vybavena nejen nábytkem, ale i pomůckami a materiálem. Bohatý program pro děti i jejich maminky láká stále více zájemců. Všichni se setkávají jedno odpoledne v týdnu. V zimním období v již zmíněné ZŠ a jakmile vysvitne sluníčko, využívají děti i jejich maminky krásně vybavené dětské hřiště u obchodního domu. Děti si pohrají mezi svými vrstevníky, maminky si popovídají, popijí kávu nebo čaj, pochutnají si na pohoštění, které vždy někdo přinese. Zároveň si mezi sebou vymění zkušenosti, postěžují si, jak je někdy rodičovská dovolená náročná a domů odcházejí spokojené nejenom děti, ale i jejich maminky. Vedoucí baby klubu Lenka Geringová připravuje na každé shledání program. Například cvičení maminek s dětmi, pracovní činnosti a výtvarné dílny. Pro děti má připravené pohybové hry, rytmiku, tanečky podle hudby, jednoduché rukodělné činnosti a námětové, didaktické a konstruktivní hry. Pro maminky organizuje přednášky na různá témata – kosmetika, móda, zdravá výživa, relaxace, aranžování. Klub Korálek také každoročně pořádá v červnu víkendové pobyty na Bilichově, v září Loučení s létem na hřišti ve Zlonicích, v průběhu roku výtvarné semináře a akce pro veřejnost..

Baby klub je přínosem nejen pro maminky na rodičovské dovolené, ale i pro děti. Zvykají si na komunikování v dětské skupině, zbavují se ostychu, najdou si zde své nové kamarády, se kterými se později sejdou v MŠ. Ze zkušenosti víme, že všeobecně děti z baby klubů si velmi rychle a bez větších problémů zvykají na docházku do předškolního zařízení.

V letošním roce můžete baby klub navštěvovat vždy ve středu od 14.30 do 16.30 ve velké aule základní školy nebo, jakmile se udělá hezké počasí, na dětském hřišti za obchodním domem. Bližší informace vám ráda sdělí Bc. Lenka Geringová  - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..