Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Komentář k opravě silnice za Korunou v Pippichově ulici.

Komentář k opravě silnice za Korunou v Pippichově ulici.Datum konání:
7.3.2024
V Pippichově ulici došlo již k druhému propadu vozovky.
 
Primární příčinou závady byla porucha na veřejné části vodovodní přípojky pro dům. O této závadě jsme se dozvěděli na konci ledna 2024, řešili jsme nízký tlak před vodoměrem. Nakonec byla závada objevena pod vozovkou. Vodovodní trubka přípojky nedoléhala k hlavnímu řádu. Tlak vody v podzemí vyplnil volný prostor v zemi, avšak s nepříliš velkým uníkem, proto přípojka mohla fungovat a nebylo patrný únik vody.
 
Při opravě přípojky, na kterou byla zavolána jedna z firem realizující přípojky, jsme si všimli, že asfaltový povrch má cca jen 5 cm a podloží pod ním je nevalné kvality, nebo že téměř není. I proto je historicky na této ulici zákaz vjezdu vozidel těžších než 3.5t.
 
O pár dní později, 5. února odpoledne/večer došlo k prvnímu propadu vozovky, díra o rozměrech cca 50x50cm, asi jeden metr od vodovodního uzávěru. Závada byla hned 6.února opravována. Vybagroval se asi 3m dlouhý pás, pro jistotu více do okolí, navezlo se 6 tun kameniva dvojí frakce, hrubší dospod a na povrch se zatavila dvojitá vrstva recyklátu infrasetem, aby bylo hotovo.
 
5. března došlo k propadu o cca 5 metrů dále, vznikla další o trochu větší díra. Pohledově bylo patrné, že je povrch narušen ve větší linii, takže 6.března znovu bagrování, navození kamena, tentokráte přes 10 tun. Zatavení tak velké díry infrasetem už je náročné a navíc máme spotřebovaný loňský asfaltový recyklát a letošní ještě nedorazil. Využili jsme tedy nově vyrobenou teplou obalovanou směs (asfalt). Včera jsme stihli dovézt jedno auto (3 tuny asfaltu), pak už výroba v obalovně nejela. Dnes jsme přivezli zbytek.
 
Jistotní přebytek asfaltu byl využit na zaplnění pár děr v okolí a vyspravení díry u přechodu kousek od COOPu. Je možné, že v buducnu dojde k dašímu propadu, těžko odhadnout kudy si voda našla cestu a také podloží pod vozovkou není příliš únosné.
 
starosta