Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Svoz odpadu

Svoz odpadu

Svoz komunálního odpadu probíhá svozovou firmou každé úterý ve všech částech městyse.  V pondělí večer, nebo brzy ráno mějte připravenou svoji plnou popelnici s vylepenou známkou na okraj vozovky, tak aby mohly popeláři nádobu snadno dostat ke svozovému autu.  Svoz v některých částech začíná již po 4. hodině ranní.

V období leden-únor daného roku je akceptována známka z minulého roku či nově nastalého. Od 1. března musí být pro provedení svozu vylepena na popelnici známka jen pro daný rok. Popelnice pro provedení vysypání nesmí být přeplněná. Víko tedy musí jít zavřít.

Při vyvážení popelnic svozovou firmou se občas stane, že popeláři poškodí vaši popelnici. Co dělat? Nafoťte stav poškozené popelnice, pošlete nám to nejlépe emailem na úřad a přidejte informaci kde a kdy se to stalo a pokud to z foto není patrné jestli je to 120 či 240 litrová nádoba Předáme to svozové firmě, ti stížnost vyhodnotí a při uznání chyby, přivezou popelnici novou. Takhle je to ve většině případů. 

V případě, že z nějakých důvodů ke svozu nedojde, informujte nás prosím. Zpravidla pak ve čtvrtek proběhne v dané části náhradní svoz našimi pracovníky, nechte popelnice opět stát venku přístupné. Také můžete v tomto případě komunální odpad odvézt do sběrného dvora, pokud jej nechcete mít doma.

Poplatky za komunální odpad se hradí v pokladně obecního úřadu, hradí je každý občan s trvalým pobytem ve Zlonicích či  vlastnící nemovitost k rekreaci. Přesná definice je ve  vyhlášce obce. Více informací o výši a způsobu platby poplatků.

Kontejnery na tříděný odpad vyváží obec, zpravidla v pátek a některé v pondělí. V případě, že jsou plné a termín svozu je daleko, dejte nám prosím vědět (viz kontakty) na univerzální email, správci majetku nebo třeba smsku starostovi.

Informace o umístění kontejnerů na tříděný odpad najdete na stránce o sběrném dvoře.