Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kurz základů výroby korálkových šperků
Dvořákův festival - koncert v Památníku A.D.
31 1 2
Muzikál Bídníci - zájezd
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Základní škola

Základní škola Zlonice

Adresa školy: Základní škola Zlonice, okres Kladno, Komenského 205, 273 71 Zlonice
Telefon:
E-mail:

zs.zlonice@seznam.cz

Web: www.zszlonice.cz 

Je venkovská, plně organizovaná škola s více než stoletou historií. Je zároveň i školou spádovou pro další obce. Školu navštěvují také žáci z nespádových obcí, nejvíce z obcí Vraný, Páleček, Klobuky. V 15 třídách vyučujeme kolem 330 žáků. V posledních letech jejich počet, stejně jako v jiných oblastech naší republiky, klesal, ale zdá se, že nyní se již stabilizoval. Je škoda, že někteří rodiče, kteří mají trvalé bydliště ve spádovém obvodu naší školy, vybírají pro své děti školy ve Slaném. Myslíme si, že v naší škole máme všechno, co nabízí i městské školy. Navíc máme výhodu, že k nám nemusí děti chodit rušným městem, místní nemusí dojíždět a děti z okolních vesnic stráví v autobuse mnohem méně času.

Budova školy

V budově školy je tělocvična, počítačová učebna a dvě jazykové učebny, ve kterých mohou žáci procvičovat učivo na počítači.

V současné době probíhá přestavba školy, po jejímž dokončení budou k dispozici nové šatny, cvičná kuchyňka a nové učebny, které budeme využívat hlavně pro výuku informatiky a cizích jazyků.

Stravování

Naše školní jídelna nabízí zdravou a racionální výživu. Stravuje se zde přibližně 270 žáků a 35 pracovníků školy. Čtyři kuchařky a jejich vedoucí zabezpečují i pitný režim žáků, který je doplňován akcemi „Ovoce do škol“ a „Školní mléko.“

Školní družina

Součástí školy je i družina, která má také ranní provoz. Děti jsou zařazeny do čtyř oddělení. Družina se nachází v areálu v Pippichově ulici, kde mají děti výborné podmínky pro hry na čerstvém vzduchu. Pracovníci ŠD organizují pro děti po celý školní rok zajímavý program.

Volitelné předměty

Od 6. ročníku mají žáci možnost vybírat z nabídky volitelných předmětů. Zájem je především o informatiku, německý jazyk, cvičení z českého jazyka a matematiky a technické kreslení.

Zájmové kroužky

V posledních letech se rozšířila nabídka zájmových kroužků, protože naše škola navázala spolupráci s DDM Ostrov Slaný. Žáci navštěvují kroužky výpočetní techniky, anglického jazyka, pohybových her, ručních prací, sborového zpěvu, deskových her, seznamují se se zajímavostmi života v přírodě. Děti mají možnost navštěvovat modelářské kroužky, které se zabývají stavbou modelů lodí a letadel.

vloženo: 27.04.2011 | Administrator