Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Oprava úzké části Nádražní ulice "k bytovkám"

Oprava úzké části Nádražní ulice "k bytovkám"Datum konání:
3.8.2023

Během následujících několika týdnu proběhne oprava části Nádražní ulice kolem vašich domů. Nejedná se o dotační akci „rekonstrukce Nádražní ulice“.

V okolí vašich domů opravujeme čistě v režii městyse úzkou část Nádražní ulice, více viz mapka.  V současné chvíli strhneme letitou navážku, následně přivezeme asfaltový recyklát, který bude zhutněn.  Výška vozovky bude upravena tak, aby obrubníky byly více patrné než nyní.  Na závěr bude opravovaná část vozovky přestříkána asfaltovou emulzí (tzv. turbem), aby se ještě lépe zpevnila. Obdobné řešení můžete již vidět v Žižkově ulici.

Práce budou probíhat některé dny v rámci srpna. S ohledem na „období deštů“, letních dovolených a celkově nedostatek kapacit u bagrů a řidičů nejsem schopen termín přesněji stanovit.  Pokud se vše nestihne, budeme pokračovat v září.

V případě, že uvidíte v ulici stroje nebo zátaras, použijte prosím jinou ulici pro vaši cestu.

Proč tuto akci děláme a co si od ní slibujeme?
Hledáme levné řešení pro zlepšení cest ve Zlonicích. Není ve finančních silách obce během několika let všude provést rekonstrukci povrchů a zakrýt je novým asfaltovým krytem pomocí finišeru. Makadam, štěrk či asfaltový recyklát je mnohdy dobré řešení, bohužel ne vždy je dostačující. Například dochází k vymývání v dešti, případně neodolá těžké dopravě apod. Samostatné přidání vrstvy má za následek zvedání úrovně vozovky. 

Jsem přesvědčen, že právě realizovaný postup zajistí příjemnější dopravní obslužnost v okolí vašeho domu a věřím, že vám bude několik let dobře sloužit. Toto řešení šetří obecní kasu oproti plné rekonstrukci a umožní tak směrovat ušetřené finanční prostředky do opravy dalších ulic v budoucnu.

Nejčastější dotazy:
Budeme ulici rozšiřovat na dvě auta? Ne, šíře zůstane na jedno vozidlo.
Kam bude odtékat dešťová voda? Jako dosud. Tím, že bude vozovka mírně níže, obrubníky mohou část vody nasměrovat do kolmých ulic a steče dolů z kopce.
Budou se opravovat i ulice Vrchlické, Bezručova, Boženy Němcové..? V rámci této akce ne. Pokud na příští rok bude více peněz na opravu vozovek, rád bych to provedl a rovnou na začátek a konec těchto ulic umístil příčné žlaby pro odtok dešťových vod do kanalizace.

Děkuji za pozornost a v případě vašich dotazů se na mě obraťte.

starosta